Ücretsiz Teklif İsteyin
Hemen Arayın
veya formumuzu doldurun, En kısa sürede uzman güvenlik
danışmanlarımız sizinle iletişime geçecektir.
İl Seçiniz
İstanbul Ankara İzmir Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkâri Hatay Isparta Mersin Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

CCTV

Akıllı Video Gözetimi

Akıllı video gözetim sistemleri, birden çok mekan ve zaman ölçeğinde durumsal farkındalığı artırabilir. Mobil tabanlı uzaktan kumanda ve gözetim mimarisini açıklar. Bu özellikler sayesinde, kamera görüntülerini yakalamak ve görüntü karşılaştırma tekniğini kullanarak izinsiz girişi, kaybolan nesne, beklenmeyen durumları tespit etmek için kullanır. Kamera üzerinde ve sunucu üzerinde, bulut tabanlı akıllı video gözetim sistemleri yaygın olarak kullanılır. Örneğin, görüntülerde GDPR ve KVKK'de bir analiz yardımıyla uygulanabilmektedir.

IP Kamera Sistemleri

IP Kameralar, kameraların üretilmesinden bu yana en büyük teknolojik gelişmedir.

Temel olarak iki tür video gözetim sistemi vardır: Analog olarak da bilinen CCTV (kapalı devre televizyon) ve ağ kameraları olarak da bilinen IP kameralar. Hem CCTV sistemleri hem de IP sistemleri videoyu istenen hedefe iletir. CCTV sistemleri, video sinyalini televizyonlar, VCR'ler veya DVR'ler tarafından kullanılabilen bir biçime dönüştürür. IP kameralar, video sinyalini veri ağı veya internet üzerinden bir sunucu, NAS gibi bir ağ depolama cihazına veya kamera üzerinde depolayarak iletilecek IP paketlerine dönüştürür. IP sistemi, IP kameralarının menzilini bir CCTV sisteminin ötesine genişletebilen ağ cihazlarını kullanma avantajına sahiptir.

Video Yönetim Yazılımı

Video yönetim sistemi olarak adlandırılan, video yönetim yazılımı veya video yönetim sunucusu olarak da bilinen bir video yönetim sistemi, bir güvenlik kamera sisteminin genel olarak aşağıdaki bileşenlerinden biridir:

Kameralardan ve diğer kaynaklardan video toplar, bu videoyu bir depolama cihazına kaydeder ve saklar. Sunucu bazlı Video Analiz Çözümleri, bir Video Yönetim Yazılımına ihtiyaç duyar.

İŞ ZEKASI

Kişi Sayma

İşlem yapılabilir verilerle, dönüşüm oranlarını ve krı artırmak için trafiğinizi, personelinizi ve pazarlama stratejilerinizi optimize edin.

Fiziksel bir alanı olan her işletme, işlerinde neler olup bittiğinin daha büyük resmini görmek için müşteri trafiğini saymalıdır. İster bir alışveriş merkezi, perakende zinciri, müze, kütüphane, spor mekanı, banka, restoran veya başka bir yer olun;kişi Sayma verileri, işiniz hakkında doğru kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Kıyaslama yapan işletmeler, gerçek performansı görmek için her nokta için dönüşüm oranını hesaplamak, personelinizi saatlik ziyaretçi trafiğine göre verimli bir şekilde tahsis etmek, gelir, kâr ve verimlilik açısından değer yaratacaktır.

 

Elektronik Akıllı Etiket

Yiyecek – içecek, elektronik, teknoloji mağazalarında kullanılan kağıt etiketler günümüz teknolojisiyle yerini elektronik etiketlere bırakmaktadır.  Elektronik raf etiket sistemi mağazalardaki etiketleri akıllı hale getirmektedir. Elektronik etiket üzerinde yer alan ürün bilgileri merkezden gönderilecek veri ile güncellenir. Böylece merkezden kullanıcı tarafından herhangi bir değişiklik yapıldığında anında tüm etiketlere ulaşmış olur. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ilgili ürüne ait etiket yeni bilgi ile güncellenir. Böylelikle kağıt raf etiketlerinin kullanımındaki vakit kaybı önlenir ve kağıt israfı önlenerek doğaya katkıda bulunulmaktadır. İnsan kaynaklı hatalar böylelikle önlenmiş olacaktır.

 

ACCESS GEÇİŞ KONTROL

Geçiş Kontrol Sistemleri

Çok temel düzeyde, erişim kontrolü, bir konuma kimin ne zaman girdiğini kontrol etmenin bir yoludur. Giren kişi bir işçi, müteahhit veya ziyaretçi olabilir ve yaya, araç veya başka bir ulaşım yöntemi kullanıyor olabilir. Girdikleri konum, örneğin bir site, bina, oda veya kabin olabilir.

İnsanların sanal alanlara girmesini engelleyen erişim kontrolünden ayırt etmek için buna fiziksel erişim kontrolü diyoruz.Örneğin bir bilgisayar ağında oturum açarken. Ve birincil kullanımlarından biri güvenliği artırmak olsa da, fiziksel bir erişim kontrol sistemi başka birçok fayda da sağlayabilir. İş süreçlerinizin site veya bina yönetiminizin geliştirilmiş verimliliğini sağlar.

 

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Çevre güvenli olduğunda, genellikle çevre çit güvenlik üzerine belirli alanlar personel ve ziyaretçilerin geçiş yapması için yapılandırılır. Bu, iletişimin gerekli olabileceği alanları sınırlanır. Bu alanlarda bir iletişim ihtiyacı vardır. Ziyaretçilerin erişim talep etmesi ve çalışanların yardım alması için kapılara interkom istasyonları yerleştirilebilir.

Çit çevresinde anormal bir aktivite tespit edildiğinde de sesli iletişim kullanılabilir. Güvenlik ekibi, olası davetsiz misafirlere uyarı mesajları veya kayıp ziyaretçilere talimat vermek için çevredeki hoparlörleri kullanabilir.

Uyarı Anons Sistemleri

 

Basit Anons  sistemleri genellikle okul oditoryumları, ibadethaneler küçük mekanlarda kullanılır. Çok sayıda konuşmacıya sahip Anons sistemleri, okullar, stadyumlar, havalimanı,yolcu gemileri, uçaklar gibi kamuya açık, kurumsal ve ticari binalarda duyurular yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok binada kurulu interkom sistemlerinde hem bina genelinde hoparlörler hem de birçok oda da mikrofonlar bulunur, böylece bina sakinleri anonslara yanıt verebilir. Anons ve Intercom sistemleri, acil durum iletişim sisteminin bir parçası olarak kullanılır.

ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemi, genellikle bir tesisi istenmeyen girişlere  karşı korumayı ve korunan bölgelerin herhangi bir ihlalini sahibine veya izleme merkezine bildirmeyi amaçlayan, birbirine bağlı cihazlar setidir. Gereksinimlere ve finansal olanaklara bağlı olarak, bir evin / işletmenin temel korumasına uygun basit bir alarm sistemi olabileceği gibi, temel işlevlere ek olarak kullanıcıların yaşam konforunu büyük ölçüde artıracak daha gelişmiş bir yapı da olabilir. Sistemin tasarımcısı, genellikle kurulum şirketi, tesisin özelliklerine ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak yatırımcıya / kullanıcıya en uygun çözümü seçme konusunda büyük ölçüde yardımcı olur. Daha gelişmiş alarm sistemleri, erişim kontrolü (motorlu kapılar, küçük kapılar), aydınlatma, ısıtma kontrolü ve ev / bina otomasyonunun diğer birçok görevi gibi işlevleri yerine getirebilir. Arayüz cihazları, estetik görünümün ve sezgisel çalışmanın ötesinde, tüm sistemin  (isteğe bağlı olarak) cep telefonları ile daha kolay kontrolü için modern tuş takımları ile  dokunmatik panel seçme imkanı tanımaktadır. Ayrıca özel uygulamalara ve internet bağlantısına sahip tablet ve PC'ler ile yönetime izin verir.

Alarm İzleme Sistemleri 

Alarm izleme merkezleri, güvenlik, yangın sistemleri, sağlık uygulamaları ve diğer cihazları kullanan kişilere acil müdahale hizmetleri sağlar. Alarm izleme merkezi, belirli bir sistemin durumunu izleyerek ve önceden belirlenen parametreler karşılandığında yanıt vererek can ve malları korumaya yardımcı olur.

 

Alarm izleme merkezi, yalnızca acil durum senaryoları için hizmet değil  aynı zamanda Aslında, sensörler tarafından toplanan bilgiler için güvenilir veri toplamaya ihtiyaç duyan kurulumların ihtiyaçlarını da alarm izleme merkezihizmetlerini karşılar.

COVİD ÇÖZÜMLERİ

 

Ateş Ölçer Termal Kameralar

Kızılötesi teknolojisini kullanan termal kameralar, bir vücuttan (genellikle alından) yayılan ısıyı algılar ve ardından vücut sıcaklığını tahmin eder. Bu kameralar son derece güçlü bir araçtır ve genellikle için için yanan közleri izlemek için itfaiyeciler tarafından ve gece görüş dışındaki şüphelileri aramak için polisler ve askerler tarafından kullanılır.

Ancak tıbbi cihazlar olarak tasarlanmamıştır. Peki mevcut pandemide ne kadar yararlılar?

Yarım derece içinde makul bir cilt sıcaklığı ölçüsü verebilirler - ancak bu vücut ısısıyla aynı değildir.

 

Vücut ısısı ve maske algılama özelliği ile alışveriş ve iş merkezleri ve toplu taşımalar gibi kalabalık ortamlarda yaygın olarak kullanılır.

Tehlikelere karşı geç olmadan önlem alın! Kendi SECOM’unu Yarat Kendi SECOM’unu Yarat Ücretsiz Teklif Alın Ücretsiz Teklif Alın