Ücretsiz Teklif İsteyin
Hemen Arayın
veya formumuzu doldurun, En kısa sürede uzman güvenlik
danışmanlarımız sizinle iletişime geçecektir.
İl Seçiniz
İstanbul Ankara İzmir Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkâri Hatay Isparta Mersin Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

CCTV

Akıllı Video Gözetimi

Akıllı video gözetim sistemleri, birden çok mekan ve zaman ölçeğinde durumsal farkındalığı artırabilir. Mobil tabanlı uzaktan kumanda ve gözetim mimarisini açıklar. Bu özellikler sayesinde, kamera görüntülerini yakalamak ve görüntü karşılaştırma tekniğini kullanarak izinsiz girişi, kaybolan nesne, beklenmeyen durumları tespit etmek için kullanır. Kamera üzerinde ve sunucu üzerinde, bulut tabanlı akıllı video gözetim sistemleri yaygın olarak kullanılır. Örneğin, görüntülerde GDPR ve KVKK'de bir analiz yardımıyla uygulanabilmektedir.

 

IP Kamera Sistemleri

IP Kameralar, kameraların üretilmesinden bu yana en büyük teknolojik gelişmedir.

 

Temel olarak iki tür video gözetim sistemi vardır: Analog olarak da bilinen CCTV (kapalı devre televizyon) ve ağ kameraları olarak da bilinen IP kameralar. Hem CCTV sistemleri hem de IP sistemleri videoyu istenen hedefe iletir. CCTV sistemleri, video sinyalini televizyonlar, VCR'ler veya DVR'ler tarafından kullanılabilen bir biçime dönüştürür. IP kameralar, video sinyalini veri ağı veya internet üzerinden bir sunucu, NAS gibi bir ağ depolama cihazına veya kamera üzerinde depolayarak iletilecek IP paketlerine dönüştürür. IP sistemi, IP kameralarının menzilini bir CCTV sisteminin ötesine genişletebilen ağ cihazlarını kullanma avantajına sahiptir.

 

Termal Kamera Çözümleri

Termal kameralar, bir nesnenin yaydığı radyasyondaki farklılıkları tespit ederek çalışır. IR kameralar, bir nesneden yansıyan ışığı (kızıl ötesine yakın ışık) algılar.Tam karanlıkta bu ışık, tipik olarak entegre bir kızılötesi LED tarafından üretilmelidir.

Termal kameralar için potansiyel kullanımlar neredeyse sınırsızdır. Başlangıçta gözetleme ve askeri operasyonlar için geliştirilen termal kameralar artık bina denetimleri (nem, yalıtım, çatı kaplaması vb.), yangınla mücadele, otonom araçlar ve otomatik frenleme, cilt sıcaklığı taraması, endüstriyel denetimler, bilimsel araştırmalar ve çok daha fazlası için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Video Yönetim Yazılımı

Video yönetim sistemi olarak adlandırılan, video yönetim yazılımı veya video yönetim sunucusu olarak da bilinen bir video yönetim sistemi, bir güvenlik kamera sisteminin genel olarak aşağıdaki bileşenlerinden biridir:

Kameralardan ve diğer kaynaklardan video toplar, bu videoyu bir depolama cihazına kaydeder ve saklar. Sunucu bazlı Video Analiz Çözümleri, bir Video Yönetim Yazılımına ihtiyaç duyar.

Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi (PSIM)

Fiziksel güvenlik bilgi yönetimi (PSIM), birden çok bağlantısız güvenlik uygulamasını ve cihazını entegre etmek ve bunları tek bir kapsamlı kullanıcı arayüzü aracılığıyla kontrol etmek için tasarlanmış, ara yazılım geliştiricileri tarafından oluşturulan bir platform ve uygulamalar sağlayan bir yazılım kategorisidir.

 

Personeli durumları belirleme ve proaktif olarak çözme yetkisi vermek için, mevcut farklı güvenlik cihazlarından ve bilgi sistemlerinden (video, erişim kontrolü, sensörler, analitik, ağlar, bina sistemleri vb.) Olayları toplar ve ilişkilendirir.

 

PSIM entegrasyonu, artırılmış kontrol, gelişmiş durumsal farkındalık ve yönetim raporlaması dahil olmak üzere çok sayıda kurumsal fayda sağlar. Nihayetinde, bu çözümler kuruluşların iyileştirilmiş verimlilik yoluyla maliyetleri düşürmelerine ve artırılmış zeka yoluyla güvenliği artırmalarına olanak tanır.

 

PSIM, otomasyonun zaman kazandıran ve verimlilik avantajlarının ötesinde, herhangi bir modern güvenlik departmanı için gerekli olan modern iş süreçlerini mümkün kılar. Kuruluşlar için bu düzenli raporları, olay günlüklerini, sürekli süreç iyileştirme girişimlerini, eğitim tatbikatlarını, sistem sağlık kontrollerini ve çok daha fazlasını içerir.

 

ACCESS GEÇİŞ KONTROL

Geçiş Kontrol Sistemleri

Çok temel düzeyde, erişim kontrolü, bir konuma kimin ne zaman girdiğini kontrol etmenin bir yoludur. Giren kişi bir işçi, müteahhit veya ziyaretçi olabilir ve yaya, araç veya başka bir ulaşım yöntemi kullanıyor olabilir. Girdikleri konum, örneğin bir site, bina, oda veya kabin olabilir.

İnsanların sanal alanlara girmesini engelleyen erişim kontrolünden ayırt etmek için buna fiziksel erişim kontrolü diyoruz.Örneğin bir bilgisayar ağında oturum açarken. Ve birincil kullanımlarından biri güvenliği artırmak olsa da, fiziksel bir erişim kontrol sistemi başka birçok fayda da sağlayabilir. İş süreçlerinizin site veya bina yönetiminizin geliştirilmiş verimliliğini sağlar.

 

Biyometrik Erişim, kimlik doğrulama Sistemleri

Erişim kartları, hala erişim kontrol sistemlerinde kullanılan en yaygın tanımlayıcılardır. Kartınızı bir okuyucuya sunarsınız ve sistemde kayıtlı tüm koşullar karşılanırsa, giriş yapmanıza izin verilir.

Bununla birlikte, kartlar için başka seçenekler de vardır ve bazıları daha yüksek güvenlik seviyeleri sunar.

Anahtar tanımlama yöntemleri şunlardır:

Sahip olduğunuz bir şey - örneğin bir erişim kartı veya anahtarlık veya başka bir kimlik etiketi türü.

Bildiğiniz bir şey - örneğin bir PIN veya şifre.

Olduğunuz bir şey - parmak iziniz veya irisiniz gibi biyometrik tanımlayıcılar.

Her tanımlama yönteminin artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle seçilecek yöntem duruma bağlıdır. Örneğin, dış kapılar için bir yöntem, iç kapılar için başka bir yöntem seçebilirsiniz.

Güvenlik standartlarınızı artırmak için iki tanımlama yöntemini de birleştirebilirsiniz. Buna doğrulama denir.Kendinizi tanımlamak için birinci yöntemi, ikinci yöntemi de siz olduğunuzu doğrulamak için kullanırsınız. Bu nedenle, değerli eşyaların bulunduğu bir oda söz konusu olduğunda, insanlardan kimlik tespiti için erişim kartlarını kullanmalarını ve ardından doğrulama için bir PIN sağlamalarını veya parmak izlerini göstermelerini isteyebilirsiniz

Turnikeler

Bir turnike (aynı zamanda bir geçiş kapısı, bölme kapısı, bazı bölgelerde otomatik kapı olarak da adlandırılır), bir seferde bir kişinin geçişine izin veren bir kapı şeklidir. Tek yönlü insan trafiğini zorlamak için de yapılabilir ve ayrıca geçişi yalnızca biometrik veri, geçiş kartı veya benzeri bir şey koyan kişilerle sınırlayabilir. Esteteik olarak bir çok çeşidi var. Kullanım yerine ve ihtiyaçlara göre seçilebilir.

 

TERÖRLE MÜCADELE

Araç Altı Tarama Sistemleri ve Bariyer

Araç Altı Tarama Sistemleri, güvenlik uzmanlarının bir aracın alt takımını trafik akışında büyük rahatsızlıklara neden olmadan incelemeleri için hızlı ve etkili bir araç sağlamak üzere tasarlanmıştır. Binaların çok önemli giriş noktalarında veya kritik altyapılarda kullanılabilir.

Road Blocker

Road blocker'lar her türlü hasarı önleyebilen güvenlik sistemleridir.

Askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, konsolosluklar, bankalar, fabrikalar, işyerleri ve güvenliğe büyük önem veren kuruluşlar gibi yerlerde giriş ve çıkışların güvenlik kontrollerini sağlamak için kullanılır.

Gerektiğinde mantar veya kollu bariyerlerle kullanılabilir, hasar riski durumunda maksimum güvenliği garanti eder.

Road blocker, yolun uzunluğuna göre istenilen ölçülerde üretilebilen, güvenlik nedenleriyle tasarlanmış bariyer sistemleridir.

 

Araçların istenmeyen geçişlerine izin vermeyenoldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler.

Kapanlar

Lastik öldürücüler, esasen yanlış tarafta araç kullanan kişi için bir hız kesici görevi gören metal bir şerittir. Ancak sivri uçları yanlış taraftan gelen araçların lastiklerini delerek kullanılmaz hale getirir veyolun genişliğine göre ayarlanabilir. 

 

ÇEVRE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Çevre Çit Üzeri Algılama İstemleri

Çevre güvenliği, bir güvenlik sisteminin ilk savunma hattıdır. Tesisimize girmemesi gerekenlere caydırıcı olmasının yanı sıra, her türlü yetkisiz erişimden kaçınarak korunacak mülkün sınırını izlemek için tasarlanmıştır.

Bir çevre güvenlik sistemi, mülk sınır bariyerini kullanır ve mal sahibine, ana bina dış hatlarından veya ayak izinden uzakta olduğu için davetsiz misafirlere karşı bir tampon süresi sağlar. Sensör kablosuyla bir çitin olması, çevrenizi işaretler ve net tanımlanmış bir sınır sunar ve izinsiz girenlere karşı ilk savunma ve tespit hattı görevi görür. Çevre güvenliği sadece mülk üzerindeki binayı korumaktan ibaret değildir. Otopark ve garaj, çevre düzenlemesi, yükleme iskeleleri ve dış mekan ekipmanları gibi tesis dışı alanlara da hitap eder.

Radar Uygulamaları

Sınır koruması, çevre güvenliği, üs koruması, havaalanı çevre koruması, petrol ve gaz ve limanlar dahil olmak üzere diğer kritik altyapı tesisleri gibi güvenlik ve gözetim uygulamaları için son derece yetenekli bir radar sensörünün avantajı, bir tehdide yanıt geliştirmek için erken uyarı ve zaman sağlarken, sağlam bariyerlere, tel çitlere ve diğer resmi güvenlik kontrollerine olan ihtiyacın bir kısmını azaltır.

Alan veya hat gözetimi tipik olarak fiziksel engeller ve mikrodalga saldırı tespit sistemleri gibi bir dizi teknik ve sensör kullanılarak elde edilmiştir ve bunların hepsinin bir şekilde limitleri vardır.

Mikrodalga sensör sistemlerine ve CCTV'ye bağlı pasif sensörler bir alarm yeteneği sağlar - ancak, sistem alarm verdiğinde tehdit zaten kapınızın önündedir.

Dahası, gereksinim geniş bir alanın gözetlenmesi için olduğunda veya arazinin çevre çitlerin inşasını engellediği veya insanların sınırlı bir alanın yakınında faaliyet gösterdiğine dair daha erken uyarı yapıldığı durumlarda, alternatif bir yaklaşıma ihtiyaç vardır.

Uyarı Anons Sistemleri

Basit Anons  sistemleri genellikle okul oditoryumları, ibadethaneler küçük mekanlarda kullanılır. Çok sayıda konuşmacıya sahip Anons sistemleri, okullar, stadyumlar, havalimanı,yolcu gemileri, uçaklar gibi kamuya açık, kurumsal ve ticari binalarda duyurular yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok binada kurulu interkom sistemlerinde hem bina genelinde hoparlörler hem de birçok oda da mikrofonlar bulunur, böylece bina sakinleri anonslara yanıt verebilir. Anons ve Intercom sistemleri, acil durum iletişim sisteminin bir parçası olarak kullanılır.

 

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Çevre güvenli olduğunda, genellikle çevre çit güvenlik üzerine belirli alanlar personel ve ziyaretçilerin geçiş yapması için yapılandırılır. Bu, iletişimin gerekli olabileceği alanları sınırlanır. Bu alanlarda bir iletişim ihtiyacı vardır. Ziyaretçilerin erişim talep etmesi ve çalışanların yardım alması için kapılara interkom istasyonları yerleştirilebilir.

Çit çevresinde anormal bir aktivite tespit edildiğinde de sesli iletişim kullanılabilir. Güvenlik ekibi, olası davetsiz misafirlere uyarı mesajları veya kayıp ziyaretçilere talimat vermek için çevredeki hoparlörleri kullanabilir.

 

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemi, bir maddenin uygulanmasıyla yangınları söndürmek için tasarlanmıştır. En yaygın olarak, bir yangın söndürme sistemi, yangınları başlangıç aşamalarında ısı, duman ve diğer uyarı sinyalleri yoluyla algılayan yerleşik bileşenlere sahiptir. Bunlar, yangın algılandığında sizi uyaracak ve yangını daha da bastırmak için harekete geçme adımlarını başlatacak bir alarm sistemine bağlıdır. Yangın söndürme sistemlerinin çoğu, tespit ve / veya uyarıdan sonra yangını söndürmek için harici bir maddenin uygulanmasını otomatik olarak serbest bırakır. Bununla birlikte, bazı yangın söndürme sistemlerinde manuel uygulama izni vardır.

 

İhtiyaca uygun çözümler bulunmaktadır:

FM200/Novec 1230 yangın söndürme sistemleri

Karbondioksit yangın söndürme sistemleri

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri

Su sisi yangın söndürme sistemleri vb.

 

Uyarı Anons Sistemleri

Basit Anons  sistemleri genellikle okul oditoryumları, ibadethaneler küçük mekanlarda kullanılır. Çok sayıda konuşmacıya sahip Anons sistemleri, okullar, stadyumlar, havalimanı,yolcu gemileri, uçaklar gibi kamuya açık, kurumsal ve ticari binalarda duyurular yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok binada kurulu interkom sistemlerinde hem bina genelinde hoparlörler hem de birçok oda da mikrofonlar bulunur, böylece bina sakinleri anonslara yanıt verebilir. Anons ve Intercom sistemleri, acil durum iletişim sisteminin bir parçası olarak kullanılır.

 

ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemi, genellikle bir tesisi istenmeyen girişlere  karşı korumayı ve korunan bölgelerin herhangi bir ihlalini sahibine veya izleme merkezine bildirmeyi amaçlayan, birbirine bağlı cihazlar setidir. Gereksinimlere ve finansal olanaklara bağlı olarak, bir evin / işletmenin temel korumasına uygun basit bir alarm sistemi olabileceği gibi, temel işlevlere ek olarak kullanıcıların yaşam konforunu büyük ölçüde artıracak daha gelişmiş bir yapı da olabilir. Sistemin tasarımcısı, genellikle kurulum şirketi, tesisin özelliklerine ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak yatırımcıya / kullanıcıya en uygun çözümü seçme konusunda büyük ölçüde yardımcı olur. Daha gelişmiş alarm sistemleri, erişim kontrolü (motorlu kapılar, küçük kapılar), aydınlatma, ısıtma kontrolü ve ev / bina otomasyonunun diğer birçok görevi gibi işlevleri yerine getirebilir. Arayüz cihazları, estetik görünümün ve sezgisel çalışmanın ötesinde, tüm sistemin  (isteğe bağlı olarak) cep telefonları ile daha kolay kontrolü için modern tuş takımları ile  dokunmatik panel seçme imkanı tanımaktadır. Ayrıca özel uygulamalara ve internet bağlantısına sahip tablet ve PC'ler ile yönetime izin verir.

COVİD ÇÖZÜMLERİ

 

Ateş Ölçer Termal Kameralar

Kızılötesi teknolojisini kullanan termal kameralar, bir vücuttan (genellikle alından) yayılan ısıyı algılar ve ardından vücut sıcaklığını tahmin eder. Bu kameralar son derece güçlü bir araçtır ve genellikle için için yanan közleri izlemek için itfaiyeciler tarafından ve gece görüş dışındaki şüphelileri aramak için polisler ve askerler tarafından kullanılır.

Ancak tıbbi cihazlar olarak tasarlanmamıştır. Peki mevcut pandemide ne kadar yararlılar?

Yarım derece içinde makul bir cilt sıcaklığı ölçüsü verebilirler - ancak bu vücut ısısıyla aynı değildir.

 

 

Vücut ısısı ve maske algılama özelliği ile alışveriş ve iş merkezleri ve toplu taşımalar gibi kalabalık ortamlarda yaygın olarak kullanılır.

 

Tehlikelere karşı geç olmadan önlem alın! Kendi SECOM’unu Yarat Kendi SECOM’unu Yarat Ücretsiz Teklif Alın Ücretsiz Teklif Alın